
Vaiko teisių apsaugos ir monitoringo mechanizmo kūrimas vietos lygmenyje Lietuvoje
Įgyvendinant šį projektą „Bendruomenių kaitos centras” sutelkė vietos bendruomenes darbui su vaikais bei šeimomis ir siekė pagerinti sąlygas visapusiškai sveikam Lietuvos vaikų vystymuisi. Projekte dalyvavo 18 Lietuvos seniūnijų, jose buvo įsteigti vaikų teisių monitoringo ir apsaugos komitetai. Specialistai įvertino vaikų aplinką konkrečiose seniūnijose, buvo parengti problemų ir išteklių žemėlapiai, įvardinti svarbiausi susiję asmenys: socialiniai darbuotojai, psichologai, vaiko teisių apsaugos tarnybų, policijos, NVO atstovai, mokytojai, gydytojai, tėvai ir net patys vaikai. Visi jie buvo kviečiami dalyvauti ilgalaikėje mokymų ir patirties perdavimo programoje.
Padedami Lietuvos bei Nyderlandų ekspertų, bendruomenių savanorių ir kitų organizacijų komitetai ieškojo būdų kaip spręsti problemas, susijusiais su keturiomis pagrindinėmis vaiko teisių grupėmis: apsauga nuo nepriežiūros, kankinimo, seksualinės ir kitokios prievartos bei diskriminacijos. Komitetai tarpusavyje keitėsi patirtimi, vizito į Nyderlandus metu, susipažino su šios šalies vaiko problemų sprendimo metodika. Projektą vainikavo išleista knyga „Vaiko teisių apsauga bendruomenėje“.
Projekto biudžetas: 294.345,00 EUR
Projektą administravo: Nyderlandų Helsinkio komitetas ir VšĮ Bendruomenių kaitos centras.
Projekto partneriai: Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Savivaldybių seniūnų asociacija, Nyderlandų Vaikų apsaugos taryba prie teisingumo ministerijos, Nyderlandų pedagoginių inovacijų institutas ir kt.
Projekto rėmėjas: Nyderlandų užsienio reikalų vyriausybės subsidijos programa MATRA.