Centro istorija
2014
Lietuvoje veikiančių demokratinių Baltarusijos NVO stiprinimas
-
2015 m. Pradėtas įgyvendinti projektas „Lietuvoje veikiančių demokratinių Baltarusijos NVO stiprinimas”, kuris stiprina baltarusiškas NVO, veikiančias iš Lietuvos.
2013
Šeimos gerovės laboratorija
-
2013-2014 metais "Bendruomenių kaitos centras" kartu su VŠĮ "Skudutiškio akademija", LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Molėtų savivaldybe vykdė projektą "Šeimos gerovės laboratorija". Projekto metu buvo sukurtas valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus partnerystės modelis, išplečiant universaliųjų daugiafunkcių centrų veiklos koncepciją bei gerinant viešąją politiką bendruomenei teikiamų paslaugų srityje.
Pagalba migrantų šeimoms ginant vaiko teises
-
2013 m. Pradėtas projektas „Pagalba migrantų šeimoms ginant vaiko teises”. Bendradarbiaujant su Norvegijos organizacija „Voksne for Barn“ bei lietuvių bendruomene Osle, suburtos lietuvių, auginančių vaikus Norvegijoje savitarpio pagalbos grupės, įsteigta pasitikėjimo linija lietuvių kalba (810 03 940 Lietuviams skirtas laikas – penktadieniais 12-14 val), parengtos informacinės skrajutės aktualiomis temomis.
2011
Interneto svetainė baltarusiams
-
2011 m. Startavo svetainė www.ngoin.lt., kurioje teikiama informacija baltarusiams, dėl persekiojimo negalintiems laisvai veikti savo šalyje, ir norintiems steigianti organizacijas Lietuvoje.
2009
Visuomenei naudingos idėjos
-
2009m. Startavo „Pozityvios tėvystės” projektas, kuriuo buvo tęsiama veikla vaiko teisių srityje, gerinant tėvų ir globėjų tėvystės įgūdžius. Bendradarbiaujant su „Paramos vaikams centru” bei Nyderlandų ekspertais, buvo parengta pozityvios tėvystės mokymų programa. Parengta informacinė medžiaga tėvams buvo patalpinta svetainėje: http://www.pozityvitevyste.lt/
2009 m. Buvo sukurta pirmoji Lietuvoje socialinio finansavimo programa „Burės”. Tai finansiniai sprendimai verslių bei visuomenei naudingų idėjų įgyvendinimui www.kelkbures.lt
2008
Vaiko teisių mokymai seniūnams
-
2008 m. Buvo įgyvendintas Nyderlandų vyriausybės finansuotas projektas „Vaiko teisių apsaugos vietos lygmenyje programa”. Buvo surengti 4 dviejų dienų seminarai „Darbas su alkoholio pažeistomis šeimomis” kuriuose dalyvavo 87 socialiniai darbuotojai iš 17 Lietuvos seniūnijų. Įvyko 10 seminarų Lietuvos savivaldybių seniūnams „Vaiko teisių apsauga seniūnijose“, kuriuose dalyvavo 523 seniūnai iš 57 savivaldybių.
2007
Bendruomenių stiprinimo projektai
-
2007m. Išaugus „Maisto banko” programai, labdaros ir paramos fondas „Lietuvos ir JAV iniciatyvos" buvo reorganizuotas į LPF „Maisto Bankas”. Bendruomenių stiprinimo projektus toliau tęsė VŠĮ „Bendruomenių kaitos centras”.
2007 m. Buvo surengti socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo kursai „Bendruomenių socialinis darbas“. Savo žinias gilino 341 Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos ir Utenos regionų socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Taip pat vyko kursai „Socialinis darbas su rizikos grupės vaikais“, juose dalyvavo 43 Kauno regiono socialiniai darbuotojai. Projekto metu buvo parengtos mokymų programos „Bendruomenių socialinis darbas“ ir „Tarpžinybinis bendradarbiavimas sprendžiant vaikų problemas vietos lygmenyje“.
2004
Vaiko teisių apsaugos ir monitoringo mechanizmo kūrimas
-
2004 m. – startavo keturis metus vykdytas Nyderlandų užsienio reikalų vyriausybės finansuotas projektas „Vaiko teisių apsaugos ir monitoringo mechanizmo kūrimas vietos lygmenyje Lietuvoje”. 16-oje Lietuvos seniūnijų buvo įsteigti tarpžinybiniai vaiko teisių komitetai, kurių nariai buvo apmokyti atpažinti vaiko teisių problemas ir jas efektyviai spręsti. Parengta ir išleista darbo su šeimomis metodika „Vaiko teisių apsauga bendruomenėje“. Tai praktiniai patarimai darbo su vaikais specialistams, kurie plačiai naudojami rengiat socialinius darbuotojus, socialinius pedagogus ir jaunimo darbuotojus.
2004 –2005 metais, bendradarbiaujant su Junginių Tautų vystymo Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programa Lietuvoje sutelkėme bendruomenių lyderius mokymams ir projektų rengimui. Dešimtyje Lietuvos apskričių surengti informaciniai mokymo seminarai. Talkinome rengiant leidinį „Derinant aplinkos ir visuomenės interesus”.
2003
Surengiama pirmoji Maisto banko akcija
-
2003 m. Surengta pirmoji „Maisto banko” akcija. Akcija vyko penkių Lietuvos miestų didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse.
2002
Kova su prekyba žmonėmis
-
“Bendruomenių kaitos centras” kartu su “Kauno moterų užimtumo informacijos centru” ir “Dingusių žmonių paramos centru” vykdė projektą, kuriuo siekė prisidėti mažinant prekybą žmonėmis bei prostituciją Rytų ir Pietryčių Europos šalyse. Projekto metu apie 3000 projekto dalyvių – 15-25 metų amžiaus merginų, įgijo svarbius darbo įgūdžius, mokėsi verslininkystės pagrindų, susipažino su įsidarbinimo procedūromis, įgijo pasitikėjimo savimi.
2001
Įkurtas „Bendruomenių kaitos centras“
-
Įstatymams ribojant fondų veiklos sritis, buvo įsteigta fondo dukterinė organizacija Všį „Bendruomenių kaitos centras“.
2001 m. Startavo septynerius metus trukusi „Bendruomeninės žiniasklaidos“ programa, finansuota Irenos ir Brutenio Veitų. Programa rėmė bendruomeninę žiniasklaidą, skatinančią aktyvų gyventojų dalyvavimą.
2001 m. Miestelių ir kaimų seniūnai buvo pakviesti susiburti ir įvertinti socialinės sistemos trūkumus bei pateikti siūlymus ir rekomendacijas kaip tobulinti socialinės paramos įstatymus. Projekto metu buvo surengtos 4 regioninės seniūnų konferencijos „Seniūnijos ir socialinės paramos sistema Lietuvoje" ir suformuluotos galutinės išvados, kurias 120 aktyviausių seniūnų delegacija pristatė LR Prezidentui, Seimo Pirmininkui, Seimo nariams bei Vyriausybės atstovams. Projekto metu buvo įsteigta Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, kuri iki šiol aktyviai įsitraukia į įvairių tarpinstitucinių darbo grupių veiklą, kai sprendžiami aktualūs socialiniai ir savivaldos klausimai.
2001 m. Pradėta rengti Lietuvos ataskaita JAV Tarptautinės plėtros agentūros Pilietinės visuomenės organizacijų raidos indeksui CSO http://www.usaid.gov/europe-eurasia-civil-society/cso-sustainability.
2000
Fondas pradėjo verslo filantropijos skatinimo programą
-
Fondas pradėjo verslo filantropijos skatinimo programą “Filantropija 2000” ir kvietė verslininkus prisidėti prie socialinių problemų sprendimo. Bendradarbiaudamas su “Kraft Foods Lietuva” fondas pradėjo „Maisto banko“ programą, inicijavo „Bitės GSM“ paramos fondą, NVO ir „Bizpak” (dabartinė DPD) pradėjo tęstinę labdaros akciją „Dovana Bendruomenei“.
2000 m. Prasidėjo bendradarbiavimas su Nacionaliniu demokratijos fondu (National Endowment for Democracy), JAV. Fondas remia projektus, kuriais skatinamas piliečių dalyvavimas savivaldoje ir Baltarusijos demokratinės iniciatyvos. Buvo vykdomi Lietuvos ir Baltarusijos jaunimo forumai, baltarusių stažuotės Lietuvos NVO ir platų atgarsį turėjęs inovatyvus „Mania Maxima“ projektas, skirtas Baltarusijos visuomenės nuomonei apie Lietuvos demokratijos pasiekimus formuoti. Lietuvos ir Baltarusijos demokratinių bendradarbiavimo iniciatyvų projektuose dalyvavo apie 1000 dalyvių.
1999
JAV Baltijos fondas tapo savarankiška organizacija – labdaros ir paramos fondu
-
JAV Baltijos fondas tapo savarankiška organizacija – labdaros ir paramos fondu „Lietuvos ir JAV iniciatyvos". Fondas tęsė bendruomenių stiprinimo ir filantropijos plėtos veiklą.
1999 m. Fondas tapo bene pirmąja organizacija Lietuvoje, atsigręžusia į vietos bendruomenes. Telkė vietos bendruomenes ir skatintino aktyviai dalyvauti sprendžiant vietos problemas. Rengė tarptautines konferencijas, vietos bendruomenių sesijas, skatino bendruomenės lyderių ir vietos valdžios dialogą.
1990
Vašingtone buvo įsteigtas JAV Baltijos fondas
-
Jo atstovybės veikė visose Baltijos šalių sostinėse: Taline, Rygoje ir Vilniuje. Fondas administravo 3,5 mln. dolerių vertės JAV vyriausybės paramą Baltijos šalims. Paramos dėka Lietuvoje sustiprėjo dešimtys NVO, Kaune buvo įsteigtas Lietuvos savivaldybių mokymo centras, Vilniuje Laisvojo žodžio centras.